HAKKIMIZDA


Yıl 2005

Ağustos ayının sıcak bir gününde Bursa’da denetimdeyim, Rektör Yardımcısı ile 11.30’da görüşmem var. Çalıştığım yer ile Rektörlük arası uzak. Bu sebeple saat 11.15’te Bütçe Dairesi Başkanlığından bir araç istedim. Mevcut aracın bankaya gittiğinin ifade edilmesi üzerine de, Rektörlükten bir araç temin edilmesini ve aracı dışarda bekleyeceğimi söyledim.

Gözüm yolda, resmi plakalı bir binek araç bekliyorum. Görüşme saatim geldi, ancak maalesef gelen giden yok. Yanıma biri yaklaştı. “Rektörlüğe gidecek müfettiş siz misiniz?” dedi. Önce omuzlarım kabardı. Kendi kendime dedim ki “Vay be bu kadar kalabalığın içinde adam geldi nasıl da anladı müfettiş olduğumu!”. Sonra kalabalığa baktım, o sıcak yaz günü herkesin efil efil gezdiği günde, kalabalığın içinde takım elbise giyen tek insan benim.

Gelen adama “Araba nerde ?” dedim. Bana eliyle işaret ederek “Buyrun.” dedi. Biraz yürüdük, kocaman bir otobüsün önünde durduk. Ben hala durumu anlayamadım. Bu arada otobüsün kapısı “tıss” sesiyle açıldı ve 45 kişilik otobüse biniverdik. Tabii insan ister istemez 45 kişilik koltuktan hangisinin makam koltuğu olduğunu bilemiyor. Bu soruyu şaka olsun diye Şoför Bey’e sorunca da “İstediğinize oturun.” cevabıyla karşılaştım. Üniversite okurken hep ayakta yolculuk etmemin acısını çıkarırcasına otobüsteki makam koltuğuna (!) iyice yerleşip yol kenarında el kaldıranların hiçbirini almadan kurula kurula görüşmeye gittim.

Yıl 2018

Ocak ayının başı. 2005’teki o otobüsü anılarda bıraktık. Bir gemi yaptık kendimize kocaman; içine doldurduk dostlarımızı, anılarımızı ve tecrübelerimizi; açıldık okyanusa, suları yara yara, köpükler çıkara çıkara geliyoruz.

Bu site; işsiz güçsüz arkadaşlarca kendilerine alan açmak için kurulan veya bilgilerden daha çok sıfatların pazarlandığı sitelerin aksine idareci, bürokrat, denetim elemanı gibi önemli kariyerler yapmış ve engin tecrübeler edinmiş 40’a yakın gönüllü tarafından kurulmuş olup tamamen ve her zaman ücretsiz bir şekilde faaliyet gösterecektir.

Amacımız; öğrendiğimizi, bildiğimizi, gördüğümüzü, çözümlerimizi ve en önemlisi tecrübelerimizi bir platformda toplamak ve kaliteli bir mali mevzuat hafızası yaratmak ile bunun yanı sıra, mali mevzuatın dışındaki hayatı, güzellikleri, anıları, tebessümü, birlikteliği de mümkün kılabilmektir.

Yunus Emre felsefesiyle; “Gelin tanış olalım, işi kolay kılalım.” diyor ve sizleri tüm ekibimizle birlikte beraber yürümeye davet ediyoruz.

Hanifi ÇOŞGUN