Evlenmek İçin Taktikler


Bugün toplumumuzun kanayan bir yarasına parmak basıp, akabinde sorunu kökten çözecek denenmiş ve sonuçları kanıtlanmış bir yöntem önererek toplumsal gelişimimize katkı sağlamaya çalışacağım.

Babam uzunca süredir evde erkek bir papağan besliyor. Artık evin bir ferdi haline gelen papağan geçen günlerde hastalandı. Kuş, aniden vücudunda ki tüyleri gagasıyla tek tek yolmaya başladı. Bunu yaparken acı içinde çığlık çığlığa bağırmasına ve kan revan içinde kalmasına rağmen yine de bu durumu ısrarla sürdürdü.

Bu nahoş olay üzerine ömrü hayatımda beni birkez olsun doktora götürmemiş olan zalım babam mendebur kuşu kaptığı gibi panikle veterinerin yolunu tuttu. Hekim muayenesini yaptı ve “Bu hayvan” dedi “Eşi olmadığı için böyle yapıyor, bu eş istiyor”.

Mübarek sanki hekim değil Haydar Dümen..

Öncelikle belirtmem gerekir ki ben bu teşhise kesinlikle katılmıyorum. Zannımca bizim kuş ya metroseksüel yada ho.. neyse 2. düşünceyi aklıma getirmek bile istemiyorum. Biz 1. şık üzerinden yürüyelim. Kanaatimce bizim papağan son yılların moda trendi olan metroseksüellik akımının etkisinde kalmış. Gerekli teçhizat ve imkanlara da sahip olmadığından istemediği tüylerinden kurtulabilmenin tek yolu olarak ta bunu görmüş. Zira Anadolumuz da evlenmek istediğini belli etmenin dama şişe koyma, pilava kaşık dikme, yada kulağının arkasına vurarak ben karı istirem deme gibi yöntemleri var, öyle olsa bunlardan birini yapardı.

Neyse dönelim yine konumuza, muayene gününün akşamı oğlunu kimseyle paylaşmak istemeyen kıskanç bir baba olarak hekimin önerisini yerine getirmekten özellikle imtina eden babam telkin yöntemi ile papağanı bu durumdan vazgeçirmeye çalıştı. Kuşu karşısına alan babam “oğlum” dedi “bir kadın için adam bunları kendine yapar mı, kadınlar için değer mi, deli misin sen”. Babamın sözlerini pek umursamadığı anlaşılan bizim kuş tam o esnada çığlıklar içinde vücudundan bir tüy daha koparınca babam panikle “Tamam oğlum tamam” dedi “Söz alacağım sana bir eş”.

Bu vesile ile evlenmek isteyip te ailesini ikna edemeyenlere bir önerim olacak: bu yöntem işe yarıyor, bilgilerinize..